Zasady

Stary Pasjans

Stary Pasjans jest odmianą Spider Solitaire , a jest ich wiele, uważaj tę grę za króla pasjansa. Rzeczywiście, zasady innych gier w pasjansa prawie nie dają tak rzadkich okazji ze względu na zręczność i zdolność pokonywania nieudanych kombinacji kart. W Starym Pasjanie stosuje się dwie pełne talie (104 karty) tego samego koloru.

Zasady Starego Pasjana

Karty pierwotnie rozdawane przez komputer na stole do gry są ułożone w dziesięciu kolumnach. Wszystkie 104 karty są ułożone w stos i leżą zakryte, tylko górne karty są odkryte. Kiedy podniesiesz górną kartę ze stosu, aby przenieść ją w inne miejsce, możesz odwrócić następną kartę.

Ponownie rozłóż karty między stosami zgodnie z zasadą: dolna karta jest umieszczana na wyższej, to znaczy 3 można umieścić na 2, Królowa na Królu, As na 2. Wolne komórki mogą być używane do przechowywania inne karty lub stosy. Jeśli zebrałeś cały rząd od króla do asa, przenieś ten stos do górnego rzędu, gdzie cały zamówiony stos będzie prezentowany jako jeden as. Jeśli nie ma więcej opcji zmiany biegów, skorzystaj z reszty pokładu znajdującej się w lewym górnym rogu.

Cel Stary Pasjans

Celem gry karcianej Stary Pasjans jest parsowanie wszystkich dziesięciu stosów w kolejności od króla do asa i umieszczenie ich w ośmiu górnych komórkach.

Zstępujące sekwencje tego samego koloru od króla do asa są usuwane z pola gry. Możesz umieścić kartę na jednostce o niższej wartości, nie biorąc pod uwagę koloru, wraz z leżącymi na niej kartami. Malejącą sekwencję kart tego samego koloru można przeciągnąć. Możesz umieścić dowolną kartę w pustej komórce. Kliknięcie talii określa kolejny rząd kart. Jeśli co najmniej jedno miejsce do gry jest bezpłatne, nie można ułożyć nowego rzędu kart.

Celem gry jest zebranie całego zestawu trzynastu kart w porządku rosnącym od asa do króla. Jeśli gra na początkowo wspólnym układzie osiągnęła impas, rozdaj kolejne dziesięć kart, po jednej na każdy stos. Kontynuuj to samo, rozdałeś nowy rząd dziesięciu kart. Każde puste miejsce na stosie musi zostać wypełnione przed rozdaniem nowego rzędu dziesięciu kart.