Zasady

Pasjans Klondike

Pasjans Klondike gra jest bardziej skomplikowana niż zwykła wersja: gra rozdaje 3 karty zamiast jednej. Pomoże mózgowi pozostać ostrym przez długi czas, ponieważ musisz grać, rozwijając najważniejsze umiejętności koncentracji uwagi, percepcji wzrokowej i pamięci.

Zasady Pasjans Klondike

Zasady są dość proste. Masz jedną standardową talię 52 kart do gry, odkrytą od lewej do prawej w siedmiu kolumnach.

Każda kolumna na planszy zawiera jedną kartę więcej niż poprzednia. Tak więc w pierwszej kolumnie odkryta jest 1 karta. W drugiej - 2 karty, podczas gdy jedna karta jest odkryta, druga jest ukryta i tak dalej, aż do 7.

Cel Pasjans Klondike

Celem gry Pasjans Klondike, podobnie jak w większości innych gier w pasjansa, jest umieszczenie wszystkich kart w 4 „domach” według koloru, zaczynając od asa, 2, 3 i tak dalej. Możesz przenosić otwarte karty osobno lub pojedynczo. Ważne jest, aby odkryć ukryte karty i stopniowo układać je jeden na drugim według koloru.

Główną zaletą jest to, że gra daje ci rezerwę talii bazowej tylko w częściach po trzy w grupie. Używaj ich pojedynczo lub przejdź do następnej grupy. Kolejność dostępnych kart zmienia się z każdym udanym ruchem.

Kolejność jest przestrzegana: możesz nałożyć kartę o niższej wartości na kartę o wyższej wartości. 2 można umieścić na 3 i tak dalej. Kolor kombinezonu zmienia się, czarny jest zawsze nakładany na czerwony i odwrotnie. Karty są najpierw przenoszone do „domu” Asów. Królów można przenieść na wolne miejsca. Jeśli na stole nie ma już produktywnych ruchów, weź pierwszą z 3 kart z talii podstawowej. Możesz spróbować kilka razy, zanim znajdziesz przydatną kombinację.