Zasady

Pasjans Pająk

Pasjans Pająk to dobrze znany rodzaj pasjansa. Jest popularny ze względu na łatwe do zapamiętania zasady i czarujące zaangażowanie. Gra pomaga zapomnieć o codziennej rutynie, ćwiczy uważność i cierpliwość, a także zmniejsza niepokój.

Nie wszystkie układy Pasjansa Pająka wygrywają, a to dodaje tej grze nieprzewidywalnego efektu. Jednak użycie niektórych sztuczek pomoże zwiększyć odsetek gier z pozytywnym zakończeniem.

Zasady Pasjans Pająk

Pasjans Pająk jest rozgrywany dwiema taliami po 52 karty. Rząd gry składa się z 10 stosów kart: 4 na 6 kart i 6 na 5 kart. Górny w każdej kolumnie jest otwarty. Pierwsze 4 kolumny kart zawierają 5 kart zakrytych, szósta karta u dołu jest odkryta. Ostatnie 6 kolumn kart ma 4 odkryte karty, a piąta i ostatnia karta w tych kolumnach odkryta. Reszta kart pozostaje w talii i można z nich później skorzystać.

Gracz może przenieść otwartą kartę z dowolnej kolumny rzędu do innych na następną najwyższą kartę, niezależnie od jej koloru. Królowa jest umieszczana na Królu , Jack jest umieszczany na Królowej i tak dalej. Nie możesz umieścić żadnej karty na Asie . Przesuwa się do 2. Gdy otwarta karta jest usuwana ze stosu, następna zamknięta karta jest automatycznie odwracana odkrytą.

Możesz także przenieść dowolną grupę kart w idealnej kolejności malejącej tego samego koloru ułożonej w kolejności jak jedna karta. Możesz przenieść wszystkie z nich lub tylko część sekwencji na raz. Można również przesunąć górną kartę dowolnego stosu lub złożonej sekwencji na pustej komórce rzędu gry.

Istnieje stos - 5 dodatkowych grup kart po 10. Wszystkie są odkryte. Kiedy nie można wykonać żadnego ruchu w rzędzie, kliknięcie myszą rezerwy automatycznie rozdziela jedną z grup kart na 10 stosów rzędu gry.