Zasady

Pasjans Algerian

Pasjans Algerian znany również jako Algierski Patience Solitaire jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych gier w pasjansa na świecie. Ta bardzo interesująca, ale wymagająca gra jest odmianą klasycznego pasjansa.

Zasady

Na stole do gry znajdują się dwie talie kart. Po prawej stronie są dwie grupy fundamentów. Pod nimi znajdują się dwie grupy stosów gry.

Na lewych fundamentach możesz układać karty, aby budować stosy kart według koloru od asa do króla itd.

Na odpowiednich fundamentach możesz zbierać karty od króla do asa tego samego koloru w kolejności malejącej (pierwszy to król, drugi to królowa i tak dalej do asa, który będzie ostatni).

Aby wygrać, gracz musi zebrać 8 fundamentów, po 1 dla każdego koloru od asa do króla i od króla do asa. Prawdopodobieństwo dodania pasjansa jest dość niskie, ponieważ gra toczy się w podwójnej talii.

W pierwszej grupie stosów gry (u góry) możesz umieścić kartę tego samego koloru o wyższej lub niższej wartości niż ta karta. Na przykład na 3 diamenty możesz umieścić 4 lub 2 diamenty. Jednocześnie możesz umieścić dowolną kartę na pustym stosie. Możesz przeciągać tylko najwyższe karty.

W drugiej grupie stosów (na dole) karty dowolnego koloru i dowolnej wartości mogą być brane pojedynczo. Kliknij talię, aby uzyskać kolejne karty. Kliknij dwukrotnie kartę, aby wysłać ją na swoje miejsce. Kliknij dwukrotnie lub kliknij prawym przyciskiem myszy pole gry, aby wysłać wszystkie możliwe karty na swoje miejsca.

Możesz umieścić kartę tego samego koloru na jednostce o wyższej wartości lub na jednostce o niższej wartości na karcie. Możesz umieścić dowolną kartę w pustej komórce. Możesz przeciągnąć tylko górną kartę.

Zrób sobie przerwę i zagraj w gry online, które rozwijają twoje logiczne myślenie i wyobraźnię. Zrelaksuj się i baw się dobrze.