Zasady

Pasjans Półksiężycowy

Pasjans Półksiężycowy jest również znany jako chiński pasjans rozgrywany dwoma standardowymi pełnymi taliami. 8 kart - asy i królowie - są ułożone w dwóch liniach na środku pola gry. Reszta kart jest losowo rozmieszczona na 16 stosach ułożonych wokół środkowego stosu łukiem w kształcie półksiężyca. Stąd pasjans i ma swoją oryginalną nazwę.

Zasady

Celem Pasjans Półksiężycowy jest przeniesienie wszystkich kart z stosów do komórek centralnych . Karty są dodawane do królów w kolejności malejącej i do asów w kolejności rosnącej. W rezultacie środkowe rzędy muszą wymienić swoje miejsca.

Możesz umieścić kartę tego samego koloru na jednostkę o większej wartości lub na jednostkę o niższej wartości. Nie możesz umieścić karty w pustej komórce. Jednocześnie można przenosić tylko jedną kartę.

Najlepsze karty w stosach można przenosić nie tylko na środek, ale także na inne stosy. W takim przypadku kolejność można zmienić w dowolnym kierunku, ale tylko o 1 pozycję. Oznacza to, że na 10 możesz postawić tylko 9 lub Jacka. W takim przypadku kolor kart musi się zgadzać. Karty nie przenoszą się automatycznie na środek. Musisz monitorować zwolnione karty i układać je w stosy.

Sukces w tej grze zależy od umiejętności gracza, twojej uwagi i umiejętności przemyślenia ruchów. Ważna jest również pamięć. Czasami konieczne jest budowanie złożonych kombinacji ruchów otwierających i zamykających karty w stosach, aby dostać się na dno. Ważne jest, aby zawsze pamiętać, gdzie umieścić kartę, aby kontynuować grę.

Przejrzyj wszystkie opcje w pasjansie i dopiero wtedy wymieszaj karty. Jeśli masz dwie identyczne karty i nie możesz zdecydować, którą z nich przenieść, podnieś każdą z nich i sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.

Staraj się nie kłaść zbyt wielu kart w jednym stosie w półksiężycu, szczególnie na przemian grupy w kolejności rosnącej i malejącej. Sortowanie ich będzie trudne, ponieważ nie są one przenoszone w grupach, ale tylko jeden po drugim.