Zasady

Pasjans 40 Rozbójników

Pasjans 40 Rozbójników to jedna z odmian pasjansa karcianego, która ma wysoki stopień złożoności. Głównym zadaniem w tej grze jest usunięcie wszystkich kart z pola gry na 8 fundamentach.

Zasady Pasjans 40 Rozbójników

Pasjans 40 Rozbójnikówis grał w dwóch standardowych taliach. Każda z nich zawiera 52 karty. Po wymieszaniu 40 kart rozdaje się na polu gry w 10 kolumnach po 4 karty każda. Są odkryte, ale tylko karty z niższego rzędu są rozpoznawane jako karty do gry. Reszta z nich będzie odtwarzana, gdy tylko będą dostępne.

Zasady są bardzo proste. Możesz przenosić karty tylko jeden po drugim. Kiedy przenosisz kartę, musi ona być ułożona w kolejności malejącej i w tym samym kolorze.

Puste kolumny pozwalają na ponowne zapakowanie większej liczby kart razem, uwalniając w ten sposób kartę lub kolumnę.

Kartę można dodać do kolumny tylko wtedy, gdy jest ona o jeden stopień niższa i ma taki sam kolor, jak karta, na której gra się. Powinieneś zacząć od asa i stopniowo sięgać do króla

Dozwolone jest ułożenie dowolnej karty, którą można przenieść do pustej kolumny.

Jest zapas, a pozostałe karty są odłożone na jednym stosie zakrytym. Możesz jednak uzyskać do niego dostęp tylko wtedy, gdy nie ma żadnych możliwych ruchów, ponieważ karty rezerwowe możesz odwrócić tylko raz na grę. Gra jest znacznie bardziej skomplikowana niż większość gier w pasjansa, nie możesz zmieniać kolorów, przenosić wielu kart jednocześnie lub wielokrotnie używać stosu.

Gracz wygrywa Czterdziestu Złodziei, jeśli wszystkie osiem fundamentów jest całkowicie zbudowanych od asa do króla.

Jak widać, Pasjans 40 Rozbójników jest uważany za jednego z najtrudniejszych pasjansów, co czyni go doskonałą logiczną grą. Musisz się skoncentrować, zaplanować grę i wykazać cierpliwość, ale wynik jest tego wart. Pasjans doskonale ćwiczy koncentrację i zdolności analityczne.