Zasady

Pasjans Piramida

Pasjans Piramida to jedna z najbardziej ekscytujących gier w pasjansa. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart w piramidzie.

Zasady Pasjans Piramida

Talia gry składa się z 52 kart, które znajdują się na boisku w kształcie piramidy. Piramida składa się z 28 kart w 7 rzędach. Dolny rząd zawiera 7 kart, górny składa się z jednej. Wszyscy leżeli twarzą do góry. Każda karta jest częściowo zakryta przez dwie karty z następnego rzędu.

Karty na dole możesz rozdać tylko raz.

Mimo że początkowy efekt przypadku jest niewątpliwy, gracz odgrywa znaczącą rolę. Wartości na boisku są znane natychmiast po rozdaniu, co pozwala ci dokonać świadomego wyboru w obecności alternatywnych ruchów lub obliczyć prawdopodobieństwo porażki.

Trudność polega na tym, że możesz usunąć z pola tylko parę kart, których wartość nominalna stanowi 13.

Wartości są następujące: As - 1, Król - 13, Królowa - 12, Walet - 11, karty z liczbami mają równą wartość. Króla można usunąć samodzielnie, ponieważ jest równy 13.

Tak więc łatwo jest obliczyć, że można utworzyć następujące pary: Two + Jack; Trzy + dziesięć; Cztery + dziewięć; Pięć + Osiem; Sześć + Siedem; Królowa + as.

Ponieważ kolor nie jest brany pod uwagę, zadanie gracza jest znacznie uproszczone. Chociaż wiele zależy od sukcesu konkretnej kombinacji kart w grze, ale także taka szybka zabawa pomaga poprawić aktywność umysłową.

Jeśli nie ma dostępnych ruchów, możesz użyć talii w rogu pola gry. Gra kończy się, gdy wszystkie karty zostaną całkowicie usunięte z piramidy lub jeśli nie będzie dostępnych ruchów.