Zasady

Pasjans Pająk Klasyczny

Pasjans Pająk Klasyczny garnitury są uważane za najbardziej popularną i wciągającą grę w pasjansa. W tę wersję można grać czterema kolorami, co jest bardzo trudne. Wszystko czego potrzebujesz to dobra pamięć i logiczne myślenie.

Na pierwszy rzut oka ta ekscytująca gra wydaje się zbyt skomplikowana. Ale kiedy opanujesz ten pasjans, zobaczysz, że jest to w rzeczywistości łatwiejsze, niż ci się wydawało.

Zasady Pasjans Pająk Klasyczny

2 kolory Pasjans Pająk Klasyczny używają dwóch pełnych talii (104 karty) czterech kolorów, pik, trefl, kier i karo. Wszystkie ruchy wykonywane są na dziesięciu stosach. Górną kartą każdego stosu jest karta do gry. Karty można układać jeden na drugim, od króla do asa. Króla nie można położyć na asie.

104 karty są dokładnie tasowane, a 54 z nich rozdane w 10 kolumnach, 44 - zakryte, a 10 w każdej kolumnie odkryte. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart według kolorów i rang w ośmiu kolumnach.

Musisz zebrać kilka talii kart w stosach od Króla do Asa . Karty w stosach można zamieniać w kolejności malejącej. Jeśli nie ma już opcji przeniesienia, musisz kliknąć stos z dodatkowymi kartami, aby zwiększyć liczbę zapasowych kart.

Po rozdaniu kart dokładnie sprawdź 10 otwartych kart i rozważ możliwe ruchy. Po rozważeniu opcji i wybraniu najlepszej możesz zacząć grać.

Podczas przesuwania spróbuj połączyć karty tego samego koloru i upewnij się, że nie ma opcji, aby kontynuować grę z różnymi kolorami.

Zawsze staraj się całkowicie uwolnić kolumnę, przenosząc karty na inne, użyj miejsca na częściowo złożone sekwencje „królewskie” (tj. grupy: król, królowa, walet itp.).

Lepiej jest złożyć jedną pełną sekwencję niż kilka częściowych.

Nie używaj talii, dopóki nie upewnisz się, że nie ma więcej opcji kombinacji w kolumnach.

Gdy wszystkie 104 karty zostaną zagrane na fundamenty jako osiem oddzielnych sekwencji King to Ace, gra zostaje wygrana.